Kdy využít tryskání a co to vlastně znamená?
Fasáda domu, konstrukce mostu, kolektory nebo třeba sochy a památníky. To všechno jsou stavby, které si mohou vyžádat speciální ošetření pomocí technologie tryskání-pískování. Ptáte se, k čemu je takové ošetření dobré? Všechny povrchy, zejména pak ty, které jsou vystaveny nadměrnému působení větru, deště či smogu, dojdou časem znatelného znečištění a opotřebení. V takovém případě je potřeba přistoupit k novému nátěru, fasádě nebo jenom samotnému vyčištění.
A právě tehdy nastává čas na zavolání profesionálů vybavených systémy určenými k tryskání-pískování. Ti za pomoci vysokotlakého proudu jemných částic, takzvaného abraziva, povrch dokonale vyčistí, vyhladí a připraví k dalšímu ošetření. Proces ale není zas tak jednoduchý. Nejprve je zapotřebí prozkoumat materiál, zjistit jeho stav a zvolit vhodné abrazivo. Používá se jich několik. Nejčastěji se setkáte s křemičitým pískem, od kterého se také odvozuje výraz „pískování“. Setkat se ale můžete také s použitím ekologické strusky, ocelové drti nebo vysokotlakého vodního paprsku.
Důležité jsou také samotné systémy, které se pro tryskání používají. Například pražská firma Ars využívá německý systém Torbo. Jeho nespornou výhodou je jeho mobilnost a to, že nevyžaduje napojení na vodu a elektřinu. Navíc je tento systém velmi šetrný ke svému okolí. Oproti jiným přístrojům totiž snižuje prašnost až o 95% a je tedy využitelný i v husté zástavbě nebo v interiérech.
Napsat komentář