Paletizační vidle – jak fungují a kde se dají využít?
Paletizace je metoda přepravy a ukládání zboží na paletách. Dříve tuto práci celou vykonávali lidé ručně, dnes díky nové a moderní technice na to sami konečně nejsou. V paletizaci jim pomáhají paletizační pomocníci, se kterými je práce nejen jednodušší, ale také snazší. Paletizační vidle k nim rozhodně patří také.
Jak tato metoda funguje?
Nezbytným pomocníkem při paletizaci jsou i paletizační vidle. Ty se připojují buďto k čelnímu nakladači, či v některých případech i za traktor. Primárně jsou určené k manipulaci s materiály na paletách a k jejich dopravě na kratší vzdálenosti. Materiály se pak dají dopravovat jen po rovných a zpevněných cestách venku nebo nejčastěji uvnitř logistických skladů. Při paletizaci tak paletizační vidle hrají velkou roli.
Kde všude využíváme čelní nakladače?
Čelní nakladače jsou stavební stroje, které se využívají v mnoha odvětvích. Nejčastěji se s nimi můžeme setkat v zemědělství, ve stavebnictví nebo v lesnictví. Slouží k nakládání a manipulaci s materiálem. Naložit umí nejrůznější materiály, jako jsou – štěrk, zemina, písek, kámen, obilí, krmivo nebo v zimě i sníh. Rozlišujeme více druhů nakladačů, které slouží k nakládání a manipulaci s těmito materiály. Čelní nakladače pak pracují s různými pracovními zařízeními právě podle daného využití nakladače.
Jaké rozlišujeme druhy nakladačů
Nakladače se dělí hned do několika různých skupin. Nejběžnější jsou:
- čelní kolové nakladače
- smykem řízené kolové nakladače
Oby tyto typy mají společné to, že mají kola. Díky tomu umožňují rychlejší přesun a také daleko lepší mobilitu, než je tomu v případě pásových nakladačů. V zemědělství se využívají rypadlo nakladače. Jde o kombinované stroje, které si můžete představit jako čelní nakladače spojené s traktorem.
Umí všechno a byla tak by škoda toho patřičně nevyužít.
Napsat komentář