Prodej nemovitosti nepodceňujte a nenechte se napálit

tompat prodej nemovitosti

Ať už vlastním přičiněním, nebo nekalými praktikami agresivních makléřů, často přichází nezkušený člověk při prodeji nemovitosti o značné finance. I tak banální záležitost, jakou je stanovení prodejní ceny může být pěkně zapeklitý oříšek a ve finále může rozhodnout o tom, zda svůj dům prodáte obratem, nebo bude ze stránek inzertního portálu smutně koukat několik měsíců.

Prodej nemovitosti má své zásady

Obecná pravidla pro prodej nemovitosti platí jak v případě prodeje přes realitku, tak bez ní. Prvním a důležitým je stanovení optimální ceny. Ty, které vysondujete na internetu nejsou objektivní a rozhodně byste se jich neměli zuby-nehty držet. Nevíte totiž, zda byly i reálně uskutečněné, nebo nikoliv. Naprostá většina cen nemovitostí je nadhodnocena, což je logické. Smlouvání očekává každý prodejce, proto si vytvoří rezervu hned na začátku. Otázkou ovšem je, jak velká a rozumná ta rezerva je.

Realitní kancelář vám poskytne všechny relevantní informace

Pokud uvažujete o prodeji domu a už vám skáčou prsty po klávesnici při zadávání prodejní ceny, zvažte, zda uvažujete racionálně. V ideálním případě se obraťte na realitní kancelář, která vám kromě jiného řekne, zda je vámi uvažovaná cena reálná, nebo se s ní domu nezbavíte ani za rok. Možná budete překvapeni, jaká je skutečná tržní cena vaši nemovitosti. Platí to samozřejmě i v opačném případě, kdy vás realitní kancelář upozorní na to, že s nabídkou jdete zbytečně nízko.

Prodej rodinného domu dobře načasujte

Pokud uvažujete o prodeji rodinného domu, pak vězte, že ne každé roční období mu přeje. Zní to zvláštně, ale i tady panuje určitá sezónnost. Sychravá šeď zimních dnů není příliš vhodná na pořizování dokumentace pro inzertní účely. Pokud vám to tedy situace dovoluje, odložte prodej rodinného domu na jarní měsíce. Když budete chtít být trochu precizní, než zmáčknete spoušť fotoaparátu, důkladně dům ukliďte, případně přemístěte nábytek, aby zapadal do moderních trendů.

Připravte se také na vstřícné jednání se zájemci, kteří se přijdou na dům osobně podívat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Your email address will not be published.


*