Jak úspěšně vyřešit prodej bytu?

maxima reality

Rozhodli jste se pro prodej bytu? Potom vám poradíme, jak úspěšně dokončit tento proces. Na úvod je třeba říci, že jde o poměrně zásadní věc, proto je nezbytné, pohlídat si v rámci prodeje všechny náležitosti. Připravte se na řešení všech právních věcí, smluv a podobně.

Hledání vhodného kupce

Prodej nemovitosti svépomocí budete jistě realizovat skrze inzertní servery. Velkou roli v tomto směru hrají kvalitní fotografie interiéru. Ty totiž nalákají potenciální zájemce. Jestliže na prodej bytu spěcháte, zaměřte se na ty, kteří mají předjednaný hypotéční úvěr. Celý proces se tím urychlí. I přesto počítejte s tím, že finální vyřízení na katastru bude spojeno s lhůtou jednoho měsíce. Opomíjet byste neměli na stanovení tržní ceny, popřípadě si necháte udělat odhad nemovitosti prostřednictvím realitní kanceláře.

Peníze můžete získat poměrně rychle

Obecně platí, že byty na prodej se v nabídkách zdrží kolem půl roku. Pokud prodáváte byt svépomocí, může to být ovšem i déle. A to kvůli neznalosti dané problematiky. Proto se nejen kvůli tomuto vyplatí kontaktovat příslušnou realitní kancelář. Prodej bytů v jejím podání může být daleko rychlejší.

Navíc, realitní kancelář je schopna vám vyplatit až 50 % kupní ceny dopředu, pokud na peníze spěcháte. V některých případech je možný i výkup nemovitosti za cenu 90 % její hodnoty. Alternativou se vám naopak stanou aukce, které pořádají vybrané realitní kanceláře. V jejich případě lze docílit vyšší ceny za byt.

Nyní, když víte, jak prodat byt, je pouze na vás samotných, zda se do tohoto komplikovaného procesu pustíte svépomocí nebo vsadíte na realitní specialisty. Jedním z nich je například společnost Maxima, která za vás vyřeší prodej jakékoliv nemovitosti. Tak neváhejte a prodejte byt výhodně, rychle a bez komplikací. Když víte, na koho se obrátit, nic vám nestojí v cestě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Your email address will not be published.


*