Znáte i jiné než klasické dalekohledy?
Dalekohled držel v ruce bezpochyby každý. O tom jistě není žádných pochyb. Optické zařízení, které je schopno přiblížit vzdálený předmět, člověka, zvíře, stavbu či přírodní úkaz natolik, že to vypadá, jako byste stáli těsně před tím.
Dalekohledy už dávno nejsou výsadou pouze myslivců a lovců divoké zvěře. Dnes s těmito přístroji uvidíte také pozorovatele sportovních utkání nebo turisty. Vždyť pohled před dalekohled jednoduše vybízí.
Pořiďte si ten správný dalekohled
Na této pozorovací technice je příjemné, že nabývá nejrůznějších podob. Dalekohledy zakoupíte v libovolné velikosti, barvě a s odlišnými technickými parametry, jež budou vyhovovat vašim kritériím. Použít je tak můžete například při lovu, procházkách do přírody, ale také velkém přiblížení v podobě Zoom dalekohledů. Výjimkou nejsou ani astro dalekohledy nebo kapesní dalekohledy.
Věděli jste ale o tom, že do dalekohledu nemusíte koukat pouze oběma očima? Nemáme na mysli to, že jedno přimhouříte. Na trhu je totiž dostupný ještě jeden odlišný typ dalekohledů, který získává na své rostoucí popularitě.
Monokulární dalekohledy
Jsou to monokulární dalekohledy, jež se rozdělují do tří základních skupin podle toho, jak jsou zkonstruovány.
- Mini monokuláry
- Monokuláry s přímým okulárem
- Monokuláry s lomeným okulárem
Jednotlivé kategorie se samozřejmě liší i svou velikostí. Nejsou to pouze monokulární dalekohledy pro ruční použití. Ty větší přístroje s maximálním zvětšením je třeba usadit na stativ, aby bylo dosaženo dokonale ostrého výsledku. Využívat je lze jak při lovu divoké zvěře, tak při sportovní střelbě, při pozorování ptáků nebo fotografování. Takové modely jsou pak vybaveny speciálními ED skly.
Klasické dalekohledy i monokulární dalekohledy můžete v současnosti zakoupit za velice přijatelné náklady a dokonce se lze spolehnout i na vysokou kvalitu zpracování a odolnost.
Napsat komentář