Historická část Prahy 4 – Michle

Praha je svojí historií proslulá. Je tu mnoho starých předměstských čtvrtí a stejně tak menších obcí, jež se k hlavnímu městu přidaly až dodatečně. Michle v Praze 4 patří mezi ně. V minulosti tu bylo velmi málo společných bodů, které můžete vidět dnes. Byla to velice klidná náves, která měla k moderní rezidenci velmi daleko. Nové byty v Praze 4 vypadají skutečně tak dobře.

Historické fakty

Ještě donedávna byla Michle v podstatě betonovou džunglí. To samozřejmě nepůsobí úplně pozitivně. V současnosti jsou nové byty v Michli naopak velmi elegantní a pozitivní.

Velký kus historie je vidět na Michelském dvůru, což je kulturně významná oválná budova. Má za sebou také velmi spletitý příběh. Kořeny této stavby sahají až do 15. století, kdy byla univerzitní kolejí. Založil ji Jan Rečka, který budovu dostal od samotného císaře Zikmunda. Michelský dvůr byl ale brzy vypálen. S obnovou začali Jezuité, jež jej postupně dali dohromady. V této době tu vznikl mlýn, pivovar a rozsáhlé hospodářství.

Ve 20. letech 20. století byl dvůr znárodněn, aby byl následně znovu předán soukromníkům. To předznamenávalo velký úpadek. Ten pokračoval přes 2. sv. válku (v této době připsán Vystěhovaleckému fondu). Od roku 1964 je chráněný jako památka a v na konci století přišla konečná rekonstrukce.

Rezidence Hadovitá

Moderní rezidence se zajímavým názvem vás bude bavit. Všechna důležitá místa máte díky ideální poloze kousíček. Pěšky se dostanete do obchodů, restaurací a také za sportem. V okolí jsou obchodní domy a pár minut autem nebo MHD je největší centrum OC Chodov. O zábavu tedy nebudete ochuzeni.

Zjistěte si o rezidenci v pražské Michli více na https://www.rezidencehadovita.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Your email address will not be published.


*