Filtrační konvice na vodu: z jakého materiálu je nejlepší?

filtracni konvice

Kvalitní materiál hraje významnou roli při výběru nejen kuchyňských spotřebičů, ale i veškerého vybavení, které přijde do styku s potravinami. Základním požadavkem většiny zákazníků je, aby byl materiál zdravotně nezávadný a neuvolňovaly se z něho do vody nežádoucí látky. Zároveň by měl být také odolný a pokud možno nerozbitný. Kritéria pravda trochu protichůdná. Jak jsou na tom vlastně filtrační konvice z hlediska materiálu?

Materiál filtrační konvice hraje při výběru významnou roli

Při výběru filtrační konvice věnujte pozornost materiálu, ze kterého je vyrobena. Nerezové konvice jsou odolné a snadno se čistí, ale mohou být také dražší než jiné materiály. Skleněné konvice se také snadno čistí, ale jsou křehčí a při pádu se mohou rozbít. Pokud hledáte cenově výhodnou variantu, jsou dobrou volbou plastové konvice. Nejsou však tak odolné jako konvice z nerezové oceli nebo skla. Ať už si vyberete jakýkoli materiál, ujistěte se, že je filtrační konvice určena pro použití s filtry, které snadno seženete. Některé konvice mají specializované funkce, například hubici s užším hrdlem pro přesné nalévání nebo integrovaný držák filtru. Tyto funkce mohou usnadnit a zpříjemnit nalévání vody, ale nejsou nezbytné.

Kombinace materiálů je skvělou volbou

Například některé filtrační konvice Aquaphor jsou vyrobeny z kombinace několika materiálů. V tomto případě jde konkrétně o sklo a plast. Takže se nemusíte bát, že by se při pádu rozbila, ale zároveň vaše voda přijde do styku jen se zdravotně nezávadným materiálem. Při řešení otázky jak vybrat filtrační konvici si kromě materiálu použitého na její výrobu všímejte také stability dna konvice a samozřejmě objemu přefiltrované vody.

Které vychytávky se u filtračních konvic vyplatí?

Filtrační konvice je skvělým doplňkem každé kuchyně. Rozhodně hledejte takový model, který je vybaven pohodlnou a praktickou rukojetí, díky které ji můžete při plnění vodou pevněji držet. Odklápěcí víko vám umožní filtrační konvici efektivněji doplňovat, aniž byste k tomu potřebovali dvě ruce. To ocení zejména maminky malých dětí. Elektronický indikátor umístěný na víku měří množství přefiltrované vody a informuje vás o nutnosti výměny filtrační patrony. Tyto doplňky rozhodně na své filtrační konvici oceníte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Your email address will not be published.


*