Jak vybrat projekční kancelář? Hledejte plnohodnotného partnera pro stavbu domu

Zdroj: Bigstockphoto.com

Kvalitní projekční kancelář by vám měla nabídnouti i doplňkové služby, jako je inženýring či stavební dozor.

Chystáte-li se stavět rodinný dům, rozhodli jste se stavět podle katalogového projektu? Nenechte se zlákat prvním projektem, který se vám bude líbit. Projekt vybírejte i podle projekční kanceláře, která by měla mít dobré reference a kromě projektu by vám měla být schopna poskytnout i další služby. Ušetří vám tak čas i peníze.

Dobré reference

Kvalitní projekční kancelář by za sebou měla mít viditelnou práci. Určitě neváhejte jít se podívat na některé referenční domy, případně se poptat majitelů, jak probíhala jejich spolupráce s danou kanceláří.

Úprava projektu

Pokud se vám líbí katalogový dům od určité projekční kanceláře, ale nesedí vám pár drobností, daná projekční kancelář by vám měla hotový projekt upravit podle vašich představ. Musíte se jen připravit na to, že každá úprava hotového projektu konečnou cenu projektu prodraží.

Osazení domu na pozemek

V ceně projektu většinou není zahrnuta ani cena osazení projektu na pozemek. Tento situační projekt by měla také vytvořit projekční kancelář, u které jste si koupili hotový projekt. Pokud se vám libí konkrétní projekt, ale ještě nemáte vybraný pozemek, některé projekční kanceláře jsou i ochotny pomoci vám s výběrem vhodného pozemku pro realizaci projektu.

Inženýring šetří čas

Tím, že si koupíte od projekční kanceláře hotový projekt vám problémy se započetím stavby domu nekončí – musíte oběhat úřady, vyřídit stavební povolení… Proto některé projekční kanceláře nabízejí i takzvaný inženýring – službu, díky níž za vás oběhají všechny úřady a vše potřebné za vás vyřídí. Samozřejmě i tato služba je zpoplatněná. Zvažte ale, zda se vám nevyplatí, jinak budete muset do vyřizování úřadů investovat svůj vlastní čas. A to může být pro zaměstnaného člověka nebo rodiče na plný úvazek velmi fyzicky i časově náročné.

Dozor nechte na profesionálovi

Investoři se často snaží ušetřit na stavebním dozoru a chtějí si stavbu dozorovat samy. Opět tu však vzniká problém s nedostatkem času. Pokud tedy víte, že nemůžete být k dispozici během dne, raději oslovte danou projekční kancelář a objednejte si u ní i stavební dozor. Jsou to experti, kteří rozumí materiálům, technologii stavby, a budou za vás řešit všechny případné problémy nebo jim budou předcházet.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Your email address will not be published.


*