Na co se připravit, když si necháte nainstalovat automatický zavlažovací systém?

zavlazovaci system

Zavlažovací systém si na zahradu obvykle instalujeme s vidinou, že nám ušetří práci. Zpočátku je však třeba počítat s tím, že nám práci trochu přidělá. Instalace není jednoduchá, je potřeba vše dopředu promyslet a propočítat a rozhodně to není něco, co byste zvládli sami doma za večer. Proto se snažíme sumarizovat vše, co vás čeká, pokud se pro instalaci zavlažovacího systému rozhodnete. Přitom nezáleží na tom, zda do toho půjdete po hlavě svépomocí anebo dáte přednost instalaci odborníky.

Návrh systému a jeho instalace

V první řadě je potřeba zajistit návrh zavlažovacího systému. Na ten si rozhodně najměte odborníky. Sami ho zvládnete jen stěží a výsledek nikdy nebude takový, jako když závlahu navrhuje někdo zkušený. Problémem pro většinu majitelů zahrad bývá také doprava jednotlivých komponent na místo. Ačkoliv se to na první pohled nezdá, na velkou zahradu může být potřeba opravdu mnoho dílů. Nejde jen o drobnosti, které seženete v každém e-shopu zabývajícím se závlahami zahrad, především musíte přivézt potrubí, postřikovače, hadice a další těžké části systému.

Výkopové práce jsou samostatnou kapitolou

Rozhodně je nepodceňujte. Pokud nechcete při každém sekání odhazovat hadice, je potřeba zavlažovací systém instalovat pod zem a to vyžaduje čas. Na instalaci zavlažovacího systému je rozhodně potřeba si najmout odborníka. Nezáleží na tom, zda chcete instalovat zavlažovače, zavlažovací potrubí nebo fontánu.

Pravidelnou údržbu nepodceňujte

V ideálním případě byste měli zavlažovací systém alespoň jednou měsíčně sami zkontrolovat a vyčistit jej od nečistot. Jen tak zajistíte, že bude správně fungovat po celý rok. Kromě toho je třeba při poklesu teplot v zimě zavlažovací systém zcela vypustit, aby v něm nezůstala žádná voda. Pokud to neuděláte, hrozí, že mráz poškodí některé jeho části a ty bude na jaře potřeba vyměnit. V krajním případě vám může popraskat kompletní potrubí, což znamená téměř stejný náklad jako při prvotní instalaci systému. Zazimování systému si můžete zajistit sami. Abyste ale měli jistotu, že bude provedeno správně, pozvěte si alespoň první rok odbornou firmu a dívejte se na to, co dělají.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Your email address will not be published.


*