Jezírko nebo koupací jezírko? To je, oč tu běží

koupaci jezirko

Rádi byste se na své zahradě koupali, ale na vybudování okrasného jezírka a bazénu zároveň na něm nemáte dost místa? Možná je řešením koupací jezírko. Jak se liší od toho okrasného a můžete i v něm chovat ryby? S jakou velikostí a hloubkou pro koupací jezírko počítat?

Pro lidi i rostliny

Koupací jezírka jsou jezírka vyrobená ze speciální kombinace materiálů, kterou lze použít jak ke koupání, tak jako okrasné jezírko. K dispozici jsou různé velikosti a hloubky, které vyhovují potřebám různých majitelů zahrad. Koupací jezírko lze přizpůsobit tak, aby se vešlo do jakéhokoli prostoru. Vždy je ale potřeba počítat s tím, že zhruba třetinu plochy koupacího jezírka by měly zahrnovat rostliny, které se budou podílet na čištění vody. Některá koupací jezírka mají také dodatečný filtrační systém, který pomáhá udržovat vodu čistou, takže se nemusíte obávat rizika onemocnění nebo růstu řas. Dobře zařízené koupací jezírko však lze provozovat bez dodatečného filtračního systému, protože si kvalitu vody dokáže zregulovat samo.

Jak na to, aby vypadlo přirozeně?

Koupací jezírko by mělo vypadat dobře. Rozhodně jej osázejte vodními rostlinami a další vegetací. Koupací jezírka mohou mít různou velikost, od malých okrasných bazénků až po velká přírodní koupací jezera. Mohou být také vybavena schůdky nebo plošinami pro snadnější přístup do vody. Koupací jezírka poskytují bezpečné prostředí pro koupání a mohou si je užívat všechny věkové kategorie, včetně dětí a starších osob. Koupací jezírka jsou proto v posledních letech stále oblíbenější jako způsob, jak vrátit přírodu do našeho života a zároveň podpořit zdravý životní styl. Aby jezírko dobře plnilo svůj účel, je vhodné čas od času projít jeho dno a stěny a případně zajistit opravy jezírkové fólie.

Opatření pro chov ryb

Pokud chcete v koupacím jezírku chovat ryby, věnujte pozornost cirkulaci vody. Právě díky ní se vám může dařit udržet v jezírku vysokou hladinu kyslíku a optimální teplotu pro vodní živočichy. V neposlední řadě je třeba koupací jezírka pravidelně udržovat a čistit, aby zůstala zdravá a příjemná pro všechny, kdo je využívají. Nezapomeňte na to, že v jezírku budete chtít s rybami také plavat, proto vybírejte spíše menší druhy, které jsou na chov nenáročné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Your email address will not be published.


*