Placka se spínacím špendlíkem je legenda. Propadněte jejímu kouzlu

placky

První placka na světě vznikla již koncem 19. století jako levnější náhrada drahých přívěsků a medailónků. Zpočátku se kromě ozdoby využívala také k označení zaměstnanců či v armádě. Její původní podoba nebyla celuloidová, jak ji známe dnes, jednalo se o obyčejnou látku nataženou přes plechový rámeček. Ve své podstatě tak šlo spíše o knoflík se spínacím špendlíkem z rubové strany.

Vývoj nezastavíš

Od doby, kdy světlo světa spatřila první celuloidová placka podobná té současné, uplynulo již mnoho let. Fenomén placek se stal součástí módního stylu, kterým se lidé snažili vyjádřit své sympatie ke konkrétní hudební kapele, sportovci, politikovi anebo životní filozofii. Nejvyšší popularity dosáhly placky v 70. letech minulého století, kdy se jejich prostřednictvím hlásili ke svému způsobu života představitelé hnutí punk a hippies. Od té doby masivní obliba placek poněkud poklesla, přesto přetrvaly do současnosti a patří k nejoblíbenějším reklamním a propagačním předmětům. Do popředí zájmu reklamního průmyslu se placky dostaly díky několika svým atraktivním vlastnostem.

Výhody používání placek pro reklamu

Výroba placek není nákladná, potřebujete k ní pouze papír, celuloid, kovový plíšek a spínací špendlík. Na druhou stranu na placku lze navrhnout jakýkoliv motiv a tedy i druh reklamy. Díky tomu, že placky lidé obvykle nosí připnuté na hrudi, je tento způsob reklamní propagace velice efektivní. Rozhodně se vyplatí investovat spíše do reklamní placky než do reklamního letáčku, který si v lepším případě přečte vždy pouze jeden člověk, v tom horším ho rovnou zahodí.

Reklamní magnetky jsou marketingovým trhákem

Lidé milují dárky. Jestliže své potenciální zákazníky obdarujete magnetem na lednici s vaším logem, způsobíte radost nejen jim, ale i sobě. Nikdy nevíte, zda k nim nepřijde na návštěvu nějaký váš nový klient.

Placky i jen tak pro radost

Placky se ale nehodí jen pro reklamu. Tu svoji si může navrhnout a nechat vyrobit každý. Jejich cena je velmi nízká a vyjadřovací schopnost naopak vysoká. Chcete sdělit světu, že se budete ženit? Anebo byste raději plackou oslavili úspěšný rozvod? Klidně to udělejte. Využití placek není nijak omezené. Je jen na vás, co jimi budete chtít sdělit a jakým způsobem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Your email address will not be published.


*