Důvody, proč si půjčit dodávku

V posledních letech jsme všichni zřejmě zaznamenali velký zájem o pronájem automobilu nebo pronájem obytné dodávky.  Hlavně rodiny s dětmi se nechávají unést tzv.karavaninkem, který je velmi populární v západní Evropě. Ovšem ani mladí lidé nezůstávají pozadu. Takové cestovíní po Evropě s partou přátel zní přímo fantasticky a dobrodružně. Ale půjčovny nemají k dispozici jen obytné dodávky na dovolenou. Najdeme zde i užitkové vozy a vozy osobní. Jaký účel má půjčení takové dodávky je jen na nás.

Komfort především

Velmi často si firmy pronajímají takové dodávky pro každodenní potřebu. Jde zejména o přesun zaměstnanců do práce nebo na různá školení, přesun na setkání s obchodními partnery, přesun zboží do skladu nebo do prodeje a podobně. Každý vůz je samozřejmě přizpůsoben k určitému druhu služby, může se jednat třeba i o bezbariérový vůz a mnoho dalších. Nabídka spolehlivých autopůjčoven je opravdu široká.

Je tu samozřejmě i fakt, že pokud takovou dodávku vlastníme, většinou jej nechceme použít na rodinnou dovolenou a to z důvodu, že si zkrátka nechtějí auto opotřebovat nebo že nesplňuje všechny nároky, které potřebujeme.

Originálnost a dobrodružství

Pokud jsme se rozhodli pro pronájem dodávky na dovolenou, máme vlastně dvě možnosti. Buď si půjčíme dodávku osobní, která má více míst a tudíž můžeme vzít s sebou nejen babičku, ale dokonce i psa. Nebo si pronajmeme obytnou dodávku, která zaujímá místo jako hotel na kolečkách. Obě varianty mají jedno společné. Je to optimální řešení pro ty, kdo chtějí komfort a především časovou nezávislost.  A to jistě bude vyhovovat všem členům rodiny. Navíc se nemusíme ohlížet na cestující kolem a vzít si tolik zavazadel, kolik jen potřebujeme. Můžeme také během cesty navštívit místa, kterými projíždíme a kde se nám zrovna líbí. A čas je tady náš kamarád.

Výběr kvalitního vozu

Autopůjčovny mají široký sortiment vozů, které nabízejí k pronajmutí. My si tak můžeme vybrat nejen z široké nabídky, ale také z nabídky vybavení, které splňují naše požadavky. Odpadá tady také rezervace a shánění ubytování a přitom jsme v soukromí a máme komfort se vším všudy. Obytné dodávky mají výbavu od té lehčí formy až po tu luxusní. Také vzhledem k počasí mají obytné dodávky svou výhodu. Jestliže bude třeba pršet, klidně se můžeme přesunout o pár kilometrů dál nebo v klidu můžeme spát, aniž bychom zmokli.

Můžeme také poprosit pronajímatele o odbornou radu při výběru dodávky. I co se týče výbavy a jiných dotazů.

Výhody zapůjčení dodávky

Samozřejmě, že i v případě pronájmu dodávky můžeme shledat několik výhod a to nejen co se týká časové nezávislosti. Cestování v pronajaté obytné dodávce také znamená výhodu, do které počítáme povinné ručení či jiné pojištění, dálniční známky, pravidelný servis auta aj.  Všechny tyto výhody nám jistě sdělí pronajímatel vozu a když na to zapomene, tak se klidně můžeme připomenout. Je třeba se ale dohodnout předem na všech podmínkách pronájmu ještě před tím, než podepíšeme smlouvu.

Na co bychom měli dát určitě pozor

Jestliže jsme tedy navštívili autopůjčovnu a vybrali si vůz, před jejím převzetím si auto dobře prohlédněme, neboť i zdánlivě malá prasklinka na skle nebo jiná chyba nám pak může docela dobře zkomplikovat život. Auto si můžeme i nafotit pro důkaz, že bylo pořádku. Vozový park námi vybrané firmy by měl ovšem odpovídat našim představám. Pokud je z čeho vybírat a auta jsou v dobrém stavu i po technické stránce, není co řešit. Jestliže ale vozy neodpovídají tomu, čemu se říká dokonalý vůz na cesty, rychle odsud pryč.

Také bychom měli vědět, že bez platného řidičského oprávnění a dosažené hranice věku, nám firmy nic nepůjčí. Pokud se předem o podmínkách pronájmu budeme zajímat, nebudeme pak v závěru ničím překvapeni.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Your email address will not be published.


*