Renovujeme parkety Praha

Existuje celá řada typů a druhů podlah. A každá podlaha má také svou životnost. Můžeme mít doma vinyl nebo korkovou podlahu, stejně se postupem času musí buď vyměnit nebo renovovat. Parkety na tom nejsou o moc lépe. Jsou opět velice oblíbené pro naše bydlení, ale právě proto, že jejich sláva byla největší v 60. a 70. letech minulého století, je na čase je zrenovovat. Takže pokud máme doma pod kobercem nebo jinou podlahovou krytinou parkety, neváhejme a zkusme si bydlení oživit právě podlahou z parket.

Parkety a parketové čtverce

Podlaha z parket vypadá velice esteticky a v mnohých případech až luxusně. Místnost doslova pozvednou a oživí od nudných jednobarevným směsí linolea nebo třeba vinylu. Ale je to věc názoru. V současné době můžeme podlahu z parket vidět nejen ve starších bytech a domech třeba z první republiky, kdy byli ještě k mání mistři podlahářského řemesla a na své práci si obzvlášť dali záležet, ale také v historických budovách typu zámek nebo hrádek. Mnohdy velice zajímavé obrazce doslova dominují celé místnosti a podlaha nebyla sestavena jen s klasických malých dílců parket, jak jsme zvyklí, ale byla zhotovena ze čtvercových dílců stejného symbolu, ale z jiného druhu dřeva, což dělalo patrný rozdíl v odstínu. Podlaha tak vypadala dokonale, přírodně a doslova nádherně. Tyto dílce jsou samozřejmě sehnání i dnes, ale abychom takovou parketovou podlahu nemuseli měnit, můžeme se pokusit ji zrenovovat.

Proč jsme si zvolili právě parkety?

Z jednoduchého důvodu. parkety jsou z přírodního a ekologického materiálu, jakým dřevo bezesporu je a navíc nás oslovuje i jejich dlouhá životnost, která může být výrazně prodloužena správnou péčí o parkety a jejich renovací. V případě, že jsou parkety poškozeny nebo vykazují jen známky stáří, postačí je jen obrousit, nalakovat, či naolejovat, zkrátka zrenovovat. Taková podlaha pak vydrží i po několik generací. A o to nám jistě jde. Pokud je potřeba jednotlivé dílce vyměnit, musíme dbát na to, abychom jej přilepili na vyčištěný podklad. Renovace podlah Praha je tou správnou volbou pro naši starou podlahu.

Parkety byly také vždy vyráběny především z velmi kvalitního dřeva. K těm tradičním patří dub, buk, smrk, borovice, jasan i modřín. Najdeme i starší parkety z exotických dřevin, ale to bychom museli pátrat. Exotika se dostala do našich domovů podstatně později a tak dnes není žádný problém mít parkety z bambusu, afrického dřeva zvaného ovanul a podobně.

Samotná renovace parket Praha

Při renovaci parket Praha musíme postupovat opravdu precizně a dobře. Pokud jsme doslova neodborníci, měli bychom povolat na pomoc profesionální firmu, protože tady hrozí jejich znehodnocení a nakonec bychom museli pracovníky firmy stejně pozvat k opravě. Technik odborné firmy nejprve posoudí stav poškození a navrhne její opravu. Základem je nejprve parkety na hrubo vybrousit, abychom zjistili aktuální stav celé podlahy. Vykouknou na nás tak různé mezery, dírky i prohlubně, které je třeba samozřejmě odstranit. To vše se děje za pomocí speciálních podlahářských tmelů, které jsou k dostání v každé specializované prodejně, ale firmy jimi běžně disponují, takže se nemusíme obávat, že bychom se o to museli postarat sami. Tyto tmely navíc v balení obsahují tvrdidlo, které slouží k rychlejšímu schnutí tmelu. Můžeme pak jednoduše po zaschnutí podlahu vybrousit. Tmel se nanáší buď celoplošně nebo jen v podstatných ztrátových místech.

Broušení a konečná fáze renovace parket Praha a jejich povrchová úprava

Parkety se pak mohou spolehlivě a dobře vybrousit pomocí kvalitních a výkonných brusek, které jsou dnes také opatřeny vakem na odsátí přebytečného prachu. Podlaha se tak může zbrousit až o 2 mm až do konečné fáze, která zaručuje hladký povrch. Potom teprve můžeme použít povrchovou úpravu, jakou je zejména lakování, olejování nebo voskování. Ovšem je zda také možnost nátěru lazurou, která nám vykouzlí i jiný odstín podlahy. Dostaneme tak dokonalý odstín přesně podle našeho přání a náš interiér má jiný nádech. Renovace parket Praha nám zkrátka udělá podlahu novou, docela jinou a přitom nádhernou a kvalitní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Your email address will not be published.


*