Kdy v létě sáhnout po zvlhčovači vzduchu

Zvlhčovače vzduchu má většina z nás spojené pouze se zimním obdobím. Během topné sezóny, kdy má problém se suchým vzduchem velká část domácností, jsou skvělým pomocníkem. Pomáhají totiž od celé řady zdravotních problémů, které způsobuje suchých vzduch, jako jsou škrábání v krku, svědění pokožky, únava, pálení očí apod.

Jenže v letním období se jejich použití spíše nedoporučuje. Proč tomu tak je a jaké jsou výjimky se dozvíte v tomto článku.

Proč se nedoporučuje používat zvlhčovač vzduchu v létě

V létě je situace trochu jiná než v zimě. Absolutní vlhkost je v tomto období vyšší než v zimě, a to i přesto, že máme pocit, že je velké sucho. Při vyšším zvlhčení vzduchu se přestává odpařovat pot a člověk má pocit, jako by se ocitl ve skleníku. To po chvíli pocítíme na svém těle, hůře se nám dýchá, jsme unavení, nedokážeme se soustředit.

Když zvlhčovač, tak ultrazvukový

Zvlhčování vzduchu má v létě význam pouze ve chvíli, kdy jsme nemocní. Když nás škrábe v krku, hůře se nám dýchá či máme suchý kašel. Během nemoci má tedy zvlhčování vzduchu své opodstatnění i v létě.

Raději ale vždy sáhněte po ultrazvukovém přístroji (např. zvlhčovač Airbi MIST). Ten vytvoří mikroskopickou mlhu, ale vlhkost v místnosti příliš nezvýší. Navíc se oproti ostatním typům vyznačuje nižší spotřebou elektrické energie.

Zvlhčovač využijete především v zimě

Větší problémy se suchým vzduchem jsou tedy spíše v zimním období během topné sezóny, kdy vlhkost vzduchu může klesnout i k 20 % (přičemž ideální rozmezí je 40 – 60 %). Dlouhodobě nízká hodnota může vést k nepříjemným zdravotním problémům – snížená imunita, suchá pokožka, chronická rýma či dráždivý kašel.

Doporučuje se tedy průběžně sledovat vlhkost v bytě a případné klesající hodnoty řešit včas pomocí zvlhčovače.

CVB VENTILÁTORY A KLIMATIZACE je česká firma s tradicí specializující se na prodej ventilátorů a klimatizací. Získali jsme prestižní mezinárodní ocenění důvěry obchodních partnerů AAA, zařadili jsme se tak mezi 0,2 % nejspolehlivějších firem v ČR s nejvyšší spolehlivostí a kredibilitou. Kromě ČŘ působíme úspěšně i na německém trhu.

http://www.ventilatory-shop.cz/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Your email address will not be published.


*