Jak levně zařídit dětský pokoj? Vsaďte na praktický minimalismus

264821 1407205574

I za pár korun můžete svým ratolestem vybavit pokojíček snů, se kterým se budou rády chlubit svým kamarádům. Na čem se dá ušetřit a na čem se naopak šetřit nevyplatí? Po jakých prvcích se porozhlédnout a které naopak raději minout, jestliže je váš domácí rozpočet napjatý?

Nábytek do dětského pokoje vás nemusí zruinovat

Chcete-li ušetřit při nákupu dětského nábytku, věnujte čas brouzdání po internetových obchodech a nekupujte nábytek hned. Klidně se zaregistrujte a počkejte si na slevy a výhodné akce. Ušetřit můžete také koupí celých nábytkových sestav. Další alternativou je výroba nábytku vlastního, například z palet anebo zbytků lamina. Rozhodně se vyplatí investovat i do sedacího nábytku. Ten ale můžete opět vyrobit vlastními silami. Například na sezení se výborně hodí sedací vak, který lze při troše zručnosti ušít ze zbytků a naplnit třeba starými hadry. Levný skladovací systém vytvoříte ze starých kartonových krabic, stačí je nápaditě pomalovat a přidělat jim kolečka. Z krabic můžete stvořit i některé hračky, třeba kuchyňku pro malou hospodyňku.

Na čem určitě nešetřit?

Na posteli. Kvalitní dětská postel a především matrace je pro zdravý vývoj vašeho dítěte naprosto nezbytná. Jestliže nemáte prostředky na vyhazování, nemusíte kupovat postel z masivu, postačí i levnější z lamina. Vždy ale myslete na to, aby byla vybavena kvalitním roštem, který bude poskytovat dostatečnou oporu matraci. Ta by měla být z přírodních vláken a dobře prodyšná. Pro děti volte raději tvrdší matrace, do kterých jejich tělo nezapadne a nebude omezeno v pohybu. Nešetřete ani na přikrývkách. Ty by měly odpovídat roční době a být ušity z kvalitních materiálů. Máte-li doma malého alergika, pořiďte mu přikrývku z dutého vlákna.

Šetření chce nápad

Hledáte pár kreativních tipů, které vám uspoří další peníze a zároveň pomohou vylepšit prostředí v dětském pokojíčku? Zaměřte se na svítidla. Stínidla lamp nemusí být vůbec drahá, pokud si je vyrobíte sami z papíru a polepíte nebo pomalujete podle vlastní fantazie. Chcete-li ušetřit za neustálé malování stěn, které vaši potomci pokreslí pastelkami a křídami, vymalujte jim jednu stěnu v pokoji speciální magnetickou barvou. Ta bude mít na první pohled vzezření tabule a podobné vlastnosti. Takže na ní bude možné malovat křídami a posléze výtvor smazat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Your email address will not be published.


*