Jak šetřit papírem ve firmě? Inteligentní recyklací

Jak setrit papirem ve firme Inteligentni recyklaci

Recyklovat papír se vyplatí. A to i v případě, že je skartovaný na malé kousíčky. V tomto článku vám ukážeme, jak můžete více recyklovat i vaší firmě.

Papír se sice vyrábí z obnovitelných zdrojů, i přesto byste s ním neměli plýtvat. Vždyť jen v Česku se pohybuje spotřeba papíru na jednoho člověka kolem 130 kg. A to už je velké množství. Jestliže podnikáte a chcete ve své firmě ušetřit, tak si přečtěte tento článek. Máme pro vás tři tipy, jak můžete výrazně šetřit papírem.

Používejte recyklační koše

Bez koše ani ránu. Musíte ho mít v každé firmě i domácnosti. Co už ale není tak běžné, jsou recyklační koše. Přitom dobrým rozmístěním recyklačních košů můžete výrazně přispět k tomu, aby spotřeba papíru ve vaší firmě výrazně poklesla. Nádoby na papírový odpad rozmístěte tak, aby byly v krátké vzdálenosti od pracoviště. Pokud máte více kanceláří, dejte koš do každé z nich. Nebude vás to moc stát, ale naučí to vaše zaměstnance efektivně recyklovat. Část nákladů na nákup recyklačních košů pak získáte zpět ve sběrně. Výkup starého papíru Plzeň se o váš papír určitě rád postará a ještě vám za to zaplatí.

Kam se skartovaným papírem?

Výkup papíru Plzeň vám za něj nejspíš nezaplatí, i skartovaný papír ale můžete efektivně recyklovat. Stačí mít ve firmě takovou skartovačku, která vás zbaví strachu z odhalení citlivých údajů. A pokud nasbíráte dost papíru a pošlete ho do sběrny, uděláte dobrou věc. Ze skartovaného papíru se totiž stále dá vyrobit spousta úžasných věcí – například kapesníčky nebo toaletní papír.

Vyrábějte papír přímo ve firmě

Zní to jako sci-fi, ale v dnešní době už má tuto možnost téměř každý. Na trhu totiž naleznete i přístroje, které z potištěného papíru vytvoří čistý kancelářský papír. Přístroj sice připomíná počítače z 60. let, je velký a hlučný, pokud to ale s recyklací myslíte vážně, tato investice se vám opravdu vyplatí. Zvlášť pokud ve vaší firmě sázíte na osobní přístup. Kromě přístupu tak budete mít i vlastnoručně vyrobený papír, což se také cení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Your email address will not be published.


*