Která z variant pojištění bydlení se hodí pro vás?

Spokojené bydlení je to pojištěné. Jedině skrze pojistnou smlouvu můžete sami sebe chránit před finanční tísní, která vznikla jako následek poničení vašeho domova. Většinou stačí vteřiny a velké škody jsou na světě. Problémy způsobí vichřice, pád stromu, silný déšť, kroupy a třeba i zloděj nebo vandal. Existují 3 typy pojistek a nedávno bylo představeno jedno velmi zajímavé rozšíření.

Základní varianta a vaše rozhodnutí

Žádný majitel bytu, rodinného domu nebo chaty by neměl fungovat bez pojištění nemovitosti. Vztahuje se na poškození či zničení budov, stavebních součástí a také na zahradní vybavení, anténní systémy a rostlinné kultury. Druhým typem je pojištění domácnosti, které je zaměřeno na movité věci. Funguje i jako ochrana v případě, když zloděj odcizí peníze v hotovosti či cennosti. Do třetice si můžete sjednat pojištění majetku. Rozsah jeho krytí je nevětší, kryje škody na věcech nemovitých i movitých. Lidé ho volí nejčastěji, protože funguje jako komplexní ochrana.

Konec problémů pro chataře

Problém s touto pojistkou měli majitelé rekreačních objektů, protože pro chaty a chalupy ho nešlo sjednat. Vstříc jim v tomto ohledu vyšla pojišťovna Ergo, mezi jejíž nejprodávanější produkty patří majetkové pojištění Bezpečný domov. Jeho podmínky pozměnila tak, aby ho bylo možné sjednat i pro rekreační objekty, dále pro ordinace a kanceláře. Modernizovaná verze se jmenuje Bezpečný domov Plus. I tato verze si získala popularitu. Na nezávislých finančních serverech ji klienti označili za TOP finanční produkt.

Výhodněji online

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, sjednejte si pojištění online, je to cenově i časově výhodnější. Některé pojišťovny dávají při online vyřízení slevy, jiné zajímavé bonusy. Všechny nabídky si proto nejdříve porovnejte, ať neplatíte zbytečně moc za produkt, který by vás u jiné pojišťovny vyšel třeba i o několik set korun levněji. A ještě rada na závěr – pojistěte se i pro případ, že způsobíte škodu na majetku cizí osobě. Slouží k tomu pojištění odpovědnosti (více o něm zde).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Your email address will not be published.


*