Podlaha je základ domu, zařídíme kvalitní pokládku

Podlaha je jedním z nejdůležitějších prvků každého domu, na němž závisí pohodlí a útulnost. Při její pokládce se dnes používají různé materiály a technologie. Chcete-li získat trvanlivý a pevný základ, měli by jste se naučit všechny podstatné faktory její instalace, různé vychytávky a poznat i její vlastnosti. Moderní technologie tak umožňuje rychle a efektivně vytvářet podlahy, které mohou mít životnost i více jak deset let.Každá podlaha je svým způsobem specifická a má své vlastnosti a nevýhody.

Dřevěná podlaha

Po mnoho staletí byly dřevěné podlahy používány jako podlahové krytiny, protože jsou šetrné k životnímu prostředí a mají pozitivní vliv na naše pohodlí. Je jistě tedy logické položit dřevěnou podlahu v dřevěném domě, nicméně v obyčejném cihlovém domě nebo bytě bude vypadat stejně skvěle a může hrát důležitou roli při vytváření vhodného mikroklimatu. Také její pokládka nemusí být jen na bedrech samotného majitele, ale je zde i možnost profesionálních služeb odborníků, kteří se pokládkou podlah zabývají.

Jedná se o poměrně jednoduchý proces a asi nejdůležitější je zohlednit důležité body,  připravit trochu teoretické části, než se začne pracovat. Pokládka dřevěné podlahy podle pravidel se  provádí po vypnutí topení v místnosti. Je žádoucí, aby vlhkost během tohoto postupu byla v normálu. Musíme také dodržovat určitý postup, aby vyhovoval předepsané technologii.

Vhodný materiál

Co se týká materiálu,musíme zvolit především takový, který bude vyhovovat především nám samotným. Není třeba se řídit jen podle módních trendů. Je určitě také velmi důležité, aby dřevo, které je určeno pro podlahu, bylo suché a zdravé. Například cedrové, modřínové nebo borovicové dřevo je vhodné pro instalaci v obytných prostorách, protože se vyznačují vysokou pevností a trvanlivostí. Investora jistě také potěší  atraktivní cena. K vybavení podlahy v dětském pokoji nebo ložnici je lepší použít dub, olši nebo osikové dřevo, které mají jedinečnou strukturu.

Také příprava podkladu pro dřevěnou podlahu je velmi důležitá. Podklad musí být samozřejmě rovný, čistý a především suchý. Jak zjistit, zda je podklad rovný můžeme pomocí vodováhy. Tady je povolen tolerance zhruba 2 mm. Vykazuje – li podlaha ovšem nerovnosti větší, bude nezbytné podklad vyrovnat vyrovnávací stěrkou.

Odborná pomoc odborníků z týmu Pokládka podlah Praha

Samozřejmě, že můžeme podlahu položit svépomocí. Pokud máme pověst dobrého a zručného kutila, práce nám půjde od ruky. V opačném případě si na vše raději pozvěme profesionální firmu. Ví, jak svou práci dělat dobře, poradí nám s případnými nedostatky, i s výběrem materiálu. Po celé realizaci pokládky nové dřevěné podlahy tak máme jistotu, že nám podlaha bude sloužit hodně dlouhou dobu.

Způsoby pokládky dřevěné podlahy

Existuje několik způsobů, jakými zrealizovat pokládku dřevěné podlahy. Jak bylo řečeno již na začátku, je důležitá teplota v místnosti a výběr materiálu. Celoplošné lepení dřevěné podlahy se většinou doporučuje pro ty, co chtějí mít podlahu pevnou, tuhou a díky tomu bude také příjemná na chůzi. Celoplošným lepením tak vlastně vzniká celistvá podlaha s velmi vysokou životností. Pokládka dřevěné podlahy druhým způsobem, tedy plovoucím způsobem, se hodí zejména pro vrstvené podlahy. Mnozí výrobci ovšem doporučují tento způsob také i u masivních plovoucích podlah. Také zde samozřejmě platí pravidlo, že musím být dokonale připraven podklad, tedy suchý, rovný a bez nečistot. Základem úspěchu tohoto způsobu je mít dokonale připravený podklad, To znamená suchý, bez nečistot a dokonale rovný.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Your email address will not be published.


*