Dokonale opravená betonová podlaha

anb20c / Pixabay

Betonové podlahy mají stále mnoho příznivců a mají nám také stále co nabídnout. Je možné je vidět zejména v průmyslových halách, skladech, výrobních prostorách a kdekoliv jinde. Získávají si také své místo i u nás doma, kde je můžeme spojit s různými podlahovými krytinami. Samozřejmě je umístění tohoto druhu podlah podmíněno zejména provozními vlastnostmi. Betonové podlahy se vyznačují zejména svou stálostí a pevnou strukturou, navíc jsou odolné proti chemickému poškození.

Jak na opravu betonové podlahy

Jak jistě všichni víme, podlaha je nejzatíženější částí budovy a tak i betonová podlaha je pod stálým intenzivním zatížením. Jde zejména o vozidla v garážích, vibrace mechanických strojů a zařízení, kam patří lisy, brusky, tkalcovské stavy a mnoho jiných strojů. Je tedy nutné, aby byla taková podlaha dobře udržována a tím nám sloužila ještě dalších několik let. Čas a opotřebení ovšem nezastavíme a tak je potřeba po určité době podlahu renovovat.

Poškození betonové podlahy

Nesprávná péče a špatná údržba betonový povrch bezprostředně po aplikaci může poškodit a způsobit praskliny na povrchu podlahy. V důsledku toho se podlaha začíná rozpadat, na ní se vytvářejí štěrbiny a praskliny. Nejčastější vadou na kráse betonových podlah je právě jejich popraskání. Trhliny v betonu mohou způsobovat právě již zmíněné vibrace, přílišné zatížení, ale i špatná konzistence betonu. Vše nám může objasnit odborný technik odpovídající firmy, která má ve svém portfoliu služeb právě hodnocení stavu poškozené podlahy a také její renovaci. Takže se nemusíme obávat, že případná oprava betonové podlahy nebude možná. Ovšem tady je jistě výborným řešením požádat o pomoc odbornou firmu, která nám dokáže v tomto směru nejen dobře poradit, ale dokonce i podlahu zrenovovat. Nejdříve musíme společně s technikem firmy zjistit míru poškození a následně navrhnout řešení. V tomto případě totiž nejde jen o praskliny v podlaze. Beton se může vlivem chemického čištění poškodit, může se doslova drolit a v některých případech se podlaha musí realizovat úplně nová. Ale tyto starosti přenechejme pracovníkům firmy.

anaterate / Pixabay

Spolehlivá odborná firma

V případě, že betonová podlaha potřebuje opravu, profesionální služby firem, které mají tyto služby ve své nabídce bychom měli určitě využít. Pracovní týmy těchto firem mají mnohaleté zkušenosti, které využívají v praxi a dále disponují moderní mechanizací, kterou je tady třeba využít, přece jen beton je beton. Navíc jsou tito pracovníci pravidelně proškolováni i o nových technologiích, takže jistě vědí, jak na to. Celková renovace podlahy vyžaduje spolehlivý technologický postup, aby se odstranily všechny nedostatky vzniklé mechanickým poškozením nebo jinak vzniklým vadám. Podlaha se také musí zbrousit, zdrsnit a zejména dobře vyčistit. Je možné také docílit nejen matného povrchu podlahy, ale můžeme mít i lesklý povrch. Možnosti úpravy betonové podlahy nám také umožňují pokrytí podlahy prakticky jakoukoliv krytinou, kobercem, laminátem, linoleem a jinými podlahovými krytinami.

Výhody betonových podlah

Mezi velké výhody těchto podlah patří zejména jejich dlouhá životnost, levná cena pořízení a také vhodnost tohoto druhu podlahy pro podlahové vytápění. Jde také o nenáročnost realizace, takže za jeden den je možné vybetonovat až 150 m2. Po 24 hodinách je možné podlahu plně využívat. Vzhledem k vysokému stupni požární odolnosti mají betonové podlahy široké uplatnění nejen u rodinných domů, ale také v průmyslové výstavbě. Není také na závadu, použít betonovou podlahu v chladnějších a vlhčích objektech, protože snášejí dobře nejen vlhkost, ale i nízké teploty.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Your email address will not be published.


*