Jak vybrat konvici na čaj?

konvice na caj

Většina z nás si čaj připravuje tak, že do hrnku vloží sáček čaje a zalije horkou ho vodou. Ti, kteří ale čaj milují více než jiné nápoje, se bez správného čajového nádobí neobejdou. K tomu patří samozřejmě také konvičky na čaj, které se vyrábí v různých velikostech a designech, z různých materiálů ale také v rozličných cenových kategoriích. V jediné konvici můžete připravit i několik šálků čaje najednou, což je rozhodně praktické. Podle jakých parametrů tedy vybírat konvici na čaj?

Velikost

Konvici na čaj můžete sehnat v několika různých velikostech. Ty se obvykle odlišují podle objemu konvice, a při volbě té správné velikosti byste v první řadě měli vzít úvahu to, zda budete připravovat čaj pouze pro sebe anebo i pro zbytek rodiny či kanceláře. Nejčastěji se lze setkat s konvicemi o objemu 0,5 až 2 litry. Pokud ale můžete, vybírejte raději menší konvice. Ty větší svádí k tomu, že budete čaj nesprávně dávkovat a připravíte tak spíše nekvalitní nápoj, na kterém si nikdo nepochutná.

Materiál

V mnoha domácnostech můžete narazit na skleněné konvičky na čaj. Ty patří k opravdovým designovým skvostům, které ozdobí především moderní interiéry. Hodí se pro zelené čaje, kterým k louhování stačí nižší teplota. Pro černé čaje, oolongy a další je mnohem vhodnější konvice porcelánová anebo litinová. Porcelán, případně levnější keramika je ostatně univerzální materiálem, ve kterém lze připravovat jakýkoliv druh čaje, u kterého chcete dlouho udržet vyšší teplotu. Pozor si ale v případě keramiky dejte na to, zda je uvnitř glazovaná. Neglazovaná keramika do sebe totiž velice rychle natáhne chuť i vůni čaje, a proto je možné v ní připravovat vždy jen jeden typ čaje. Pokud byste do konvičky na čaj z neglazované keramiky dělali postupně několik různých druhů čaje, mohlo by se snadno stát, že se jejich chutě a vůně promísí a výsledek bude nevalný.

Vzhled a funkce

To jak čajová konvice vypadá, je velmi důležité především proto, abychom mohli zvolit takovou, která dobře zapadne do naší kuchyně. Rozmanitých tvarů, podob a objemů čajových konvic najdete na trhu široké množství. Aby byla konvice na čaj dobře funkční, mělo by být možné s ní čaj snadno nalít, aniž by někde ukápl. Povrch konvice by také neměl přebírat teplotu nápoje tak, aby byl při manipulaci horký.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Your email address will not be published.


*